top of page

Mersin'de Sürdürülebilir Girişimcilik Ağı Projesi kapsamında Eğiticinin Eğitimi Programı Başladı!


Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen ENHANCER Projesi kapsamında Mersin Geliştirme ve Araştırma Derneğinin (MERGAD) koordinatörlüğünde uygulanan, Mersin Valiliği ve Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nin proje ortağı olduğu Mersin'de Sürdürülebilir Girişimcilik Ağı Diyaloğunun Kurulması Projesi’nin 23 günlük Girişimcilik Ekosistemi Eğitici Eğitimi programı başladı. Eğitimlerin ev sahipliğini Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi- Girişim Limanı yapmaktadır.

Söz konusu projenin amacı Türkiye'de Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin ve Ev Sahibi Toplulukların ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak için girişimcilik bilincini ve becerilerini artırmak ve girişimcilik ekosistemi kurum ve mekanizmalarının güçlendirilmesini desteklemektir.

Mersin girişimcilik ekosistemi eğitici eğitimi ile ekosistemdeki kişilerin girişimciliğe dayalı temel ve sosyal becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 12 eğitim konusu ekosistem aktörlerinin temel becerilerini geliştirirken, 5 konu ile sosyal becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor.

Σχόλια


Top Stories

bottom of page