top of page

Eskişehir Teknik Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kulübü; Geleceğin Liderlerini Yetiştiriyor


Geleceğin Liderlerini Yetiştiren Öğrenci Kulübü: Eskişehir Teknik Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kulübü

Değerli geneZnation okurları, daha önce öğrenci toplulukları ile ilgili yaptığımız haberde öğrenci topluluklarının iş yaşamına atılacak en önemli ve ilk duraklarından bir tanesi olduğunu ifade etmiştik. Şimdi sizlere bu ifadenin en belirgin örneklerinden bir tanesi olan Eskişehir Teknik Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kulübü tanıtıyoruz.


Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde 18 Mayıs 2019 tarihinde kurulan Kariyer ve Girişimcilik Kulübü, öğrencilerin kişisel gelişimine odaklanıyor ve onları iş yaşamına hazırlayan bir kulüp olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bu sene Sanem Sancaklı ve Yiğit Omuzbüken liderliğinde ilerleyen kulüp; üyelerine bir dizi eğitim ve organizasyonla kariyerlerini planlama ve geliştirme fırsatı sunuyor.


Güçlü Bir Vizyon

Kariyer ve Girişimcilik Kulübü, öğrencilerin kariyer gelişimlerine katkı sağlayarak gelecekte Eskişehir’deki öğrenci kulüpleri arasında lider bir konum elde etmek istiyor. Bu vizyonu gerçekleştirmek için öğrencilere kendilerini tanıma, kariyerlerini planlama ve geliştirme konularında destek sağlamayı temel misyonu olarak benimsemiş.


Kariyer ve Girişimcilik Kulübü'nün değerleri arasında girişimcilik, kalite, insan odaklılık, yenilikçilik, yaratıcılık, başarılı iletişim ve güvenilirlik bulunuyor.


Başkandan Öğrencilere ve İş Dünyasına Çağrı


Kariyer ve Girişimcilik Kulübünün başkanı sayın Sanem Sancaklı kulübün vizyonunu ifade eden ve gençlerle ve iş dünyasına seslenen konuşmasında şu ifadelere yer veriyor: "Burada, kariyerlerimizi şekillendiren ve geleceği inşa eden birçok önemli kararın alındığı bir platformda bulunuyoruz. Kariyer ve Girişimcilik Kulübü olarak, iş dünyasının deneyimli liderleri ve genç yetenekler arasında bir köprü oluşturarak, geleceğe dair birlikte çalışmak ve büyümek istiyoruz."İş Dünyasıyla Buluşturan Zirveler


Kariyer ve Girişimcilik Kulübü, her yıl düzenlediği "Kariyer Zirvesi" ve "HR Summit" gibi büyük organizasyonlarla öğrencilerin iş dünyası ile bağlantı kurmaları için olanak sağlıyor. Her iki zirve de çeşitli sektörlerden uzman konuşmacılara yer vererek öğrencilere iş dünyasının kapılarını aralıyor. Aynı zamanda hem bölüm özelinde hem de hobi ve eğlence türünde her ay düzenledikleri eğitimlerle öğrencilerle beraber olmaya devam ediyorlar.


Güncel Eğitimler


Kariyer Zirvesi ve HR Summit etkinliklerinin yanı sıra, kulüp üyelerinin kişisel gelişimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli eğitimler ve seminerler de düzenleniyor. Bu eğitimler arasında etkili iletişim ve beden dili, İngilizce konuşma toplantıları, Office programları, diksiyon eğitimi, fotoğrafçılık eğitimi, etkili CV hazırlama ve mülakat teknikleri eğitimleri bulunuyor.


Kariyer ve Girişimcilik Kulübü'nün Eğitim Koordinatörü Sayın Kardelen Beytemir ise şunları söylüyor: "Kariyer ve Girişimcilik Kulübü olarak, sizlere sunduğumuz eğitimlerle, kariyerinizin ve kişisel gelişiminizin temel taşlarını inşa etmeye kararlıyız. Bizim öncelikli hedefimiz sizleri geleceğe hazırlamak ve sizlere kariyer hayatınızda başarılı bireyler olarak girişimcilik fırsatlarını sunmaktır.”


Kısa sürede 750 üyeye ulaşarak Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin en büyük kulüplerinden biri haline gelen Kariyer ve Girişimcilik Kulübü, öğrencilere iş dünyasına daha hazırlıklı ve donanımlı bir şekilde adım atmaları için önemli fırsatlar sunmaya devam ediyor.


Eskişehir Teknik Üniversitesi Kariyer ve Girişimcilik Kulübünün sosyal medya hesaplarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.Comments


Top Stories

bottom of page